Riva del Garda

Włoski kurort jak nasz Sopot...


Riva del Garda…

Rejsy po Jeziorze Garda: SIERIEŃ 2013

Trochę o Jeziorze Garda

Moje rejsy, to nie tylko rejsy po morzach, ale także malutkie rejsiki po jeziorach, wcale nie takich małych. Popływamy tutaj sobie po jeziorze między małymi portami, ale są w ofertach biur podróży także dłuższe rejsy po Morzu Środziemnym lub Adriatyckim i jednym z punktów programu jest wycieczka nad Jezioro Garda oraz zwiedzanie okolic. Zapraszam więc nad Jezioro Garda, położone w północnych Włoszech, między Wenecją a Mediolanem, otoczone górami Prealpi Gardesane, Alpami i Dolomitami. Jest to jezioro polodowcowe, zarazem największe i najczystsze jezioro tego kraju. Jego powierzchnia liczy 370 km², długość to 55 km a szerokość od 4 do 12 km. Nazwa jeziora pochodzi od miejscowości Garda. Panuje tu łagodny klimat z roślinnością śródziemnomorską. Wokół jeziora znajduje się wiele miasteczek turystycznych i kurortów, z zabytkową zabudową oraz zadbanymi plażami żwirowymi, z łagodnym zejściem do jeziora. Północna część jeziora jest bardziej górzysta i wietrzna, jest więc rajem dla windsurferów. W południowej części jeziora woda jest cieplejsza, znajdują się tam liczne kempingi, parki rozrywki oraz źródła termalne. Na jeziorze jest wiele małych wysepek oraz 5 dużych. Największa z nich to Isola del Garda.

Riva del Garda

Płyniemy do Riva del Garda, która leży ok. 11 km na północ od Limone (drogą asfaltową).

Warunki klimatyczne terenu sprzyjają tu uprawianiu sportów wodnych takich jak: żagle, windsurfing czy kitesurfing. Mamy tutaj mnóstwo szkółek do nauki tych sportów, ale także jest nurkowanie, wędkarstwo, turystyka piesza, nordic walking, wyprawy na rowerach górskich, tenis, wspinaczki, vie ferrate, kajakarstwo, paralotnia, canyoning, jazda konna, trekking - prawdziwa sala ćwiczeń pod otwartym niebem. Po prostu raj dla sportowców.

Odwiedzamy uroczy ryneczek w Riva del Garda: Catena Square, który znajduje się przy samym porcie. Na wieżę stojącą na rynku, można wejśc za 2 euro i podziwiać panoramę Jeziora Garda.

Można także podejść do góry ok. 20 minut, utwardzoną drogą do Sam Bastion i po raz kolejny podziwiać jezioro. Wejście do sam Bastion jest bezpłatne. Znajduje się tam fajna knajpka z miłą obsługą a przyjemny wiatr w upalny dzień i piękny widok umila nam tą chwilę.

Poniżej Sam Bastion znajduje się Punta San Vigilo. Jest to bardzo stare miejsce, które liczy ponad 500 lat. Znajduje się tam luksusowy stary hotel, który ponoć gościł Wilstona Churchilla, Księcia Karola i aktorkę Vivien Leigh z „Przeminęło z wiatrem”.

W Riva del Garda nie da się nie usiąść w którejś z knajpek przy rynku i porcie, nad jeziorem otoczonym górami. Jest tak pięknie, że nie chce się stąd wypływać z powrotem, więc i my się delektujemy pysznymi daniami włoskimi i cappuccino, które tylko tak smakuje we Włoszech. Mamy szczęście, bo natrafiamy na wyścig starych pięknych aut z całej Europy. Zresztą ponoć w Riva to nie szczęście, tylko codzienność, bo tam ciągle są organizowane jakieś imprezy.

Riva del Garda to coś w rodzaju naszego Sopotu. Zawsze coś się tu dzieje, mnóstwo turystów się pojawia a i może czasem jakąś Gwiazdę Filmową spotkamy, ale cóż nie można żyć tylko wśród gwiazd, więc czas wracać albo zawitać jeszcze do innego portu nad Gardą:

Rejsy po północnej części Jeziora Garda

Miłego dnia życzę miłośnikom Włoch !!!

facebook

Autorka bloga
Anna Doniec
Więcej o mnie

KOMENTARZE:

Autor

Treść:


Waldek - 2017-06-25 07:15:02
Bajeczne miejsce. Nie dziwne że wiele par okazuje sobie uczucia.

Cecylia - 2017-06-23 17:52:48
Jestem tutaj co roku i nie wyobrażam sobie wakacji gdzie indziej.

Wróć do: Strony głównej


Zawitaj do innych portów:

Teneryfa
Malta
Santorini


Mój facebook:


Grupa facebookowa:

Jeśli kochasz rejsy, dołącz do grupy: MIŁOŚNICY REJSÓW i dowiedz się wiele cennych informacji oraz podziel się z nami swoimi wrażeniami z rejsów:

Miłośnicy Rejsów


Mój Instagram:

Instagram


Odwiedzone porty:

● Barcelona- miasto Gaudiego...

● Civitavecchia- Rzym- szlakiem starożytnego Rzymu...

● Funchal- Madera - w górzystej odsłonie...

● La Valetta na Malcie- najdalej na południe wysunięta stolica Europy...

● Limone sul Garda- dowiedz się dlaczego ludzie żyją tu ponad 100 lat...

● Malaga w Hiszpanii- miasto kulturalnych doznań...

● Malcesine- przeczytaj o jedynej takiej kolejce górskiej w Europie...

● Marsylia- urokliwy port we Francji...

● Palermo- miasto, które nigdy nie śpi...

● Plitwickie Jeziora- 16 jezior i 90 wodospadów w jednym miejscu...

● Puerto de la Cruz- romantyczne widoki i miejsca...

● Riva del Garda- włoski kurort jak nasz Sopot...

● Santorini- rajska wyspa...

● Tanger w Maroko- cofnięcie w czasie o co najmniej 100 lat...

● Teneryfa- wieczne lato zachęca i kusi...


Inspiracje z rejsów:

● Hasła Podróżnicze- kochaj, żyj, podróżuj...

● Inspiracje malarskie- z rejsów po morzach, oceanach i jeziorach...

● Jak zaplanować rejs- najtaniej i najlepiej dla nas...

● Na Statku- wszystko o rejsach i statkach...

● Spacer po Maladze- zachwycające miasto...


Rejsy:

● Rejs po Fiordach Norweskich...

● Rejs przez Kanał La Manche...

● Rejsy po północnej części Jeziora Garda...


Inne włoskie porty:

Rzym

Limone

Palermo

Malcesine