facebook
O mnie

Nazywam się Anna Doniec. Moje wykształcenie jest związane z matematyką i informatyką, a jedną z moich pasji są min podróże. Chciałabym się podzielić z Wami wrażeniami, których doznaję podczas nich, a w szczególności podczas rejsów, bo one urzekły mnie najbardziej.

Co robić, gdy wyjdziesz ze statku

Skupię się tutaj na różnych możliwościach zwiedzania miast portowych, tych dużych i tych małych, tych przy oceanach i morzach, ale i też przy jeziorach. Chcę pokazać jak się podróżowaniem bawić oraz szukać różnych możliwości poruszania się po obcych nam zakątkach globu tak, by każdy znalazł coś dla siebie.

Na tym blogu dowiesz się, jak się poruszać, gdy wyjdziesz ze statku w porcie, jak się dostać do interesujących Cię miejsc oraz za ile, co warto zwiedzić, jakie pamiątki kupić, czym się zainspirować, gdzie i co zjeść regionalnego, czyli jak i gdzie oraz za ile nacieszyć ciało oraz "duszę" (przeważnie w małym przedziale czasu, jaki jest dany ze statku). Dowiesz się też tutaj, jaki statek wybrać na rejs, jak się przygotować do rejsu, co wziąć ze sobą, skąd wyruszyć na rejs, jak jest na rejsie, co oferują statki, jakie jest jedzenie, jakie wziąć ubrania, itp...

Co jest takiego urzekającego w rejsach

Już pierwszy raz gdy wyjechałam za granicę załapałam bakcyla podróżniczego. Wprawdzie była to tylko, albo dla niektórych aż Tunezja, ale nie zapomnę nigdy tego momentu, gdy siedząc na pierwszym siedzeniu w autobusie wiozącym mnie z lotniska do hotelu zobaczyłam inny świat, niż ten, który do tej pory mnie otaczał. Droga obsadzona palmami wzdłuż morza, specyficzne dla tych krajów domki, podłoże piaskowe, piękne słońce i muzyka arabska dochodząca z jakiegoś odbiornika w autobusie- urzekło mnie to już w tym autobusie i wiedziałam, że żadna siła mnie nie zatrzyma przed podróżami. A gdy wysiadłam z niego i poczułam podmuch powietrza oraz atmosferę miejsca, przepełniła mnie eksplozja szczęścia.

I tak zakochałam się w podróżach. Jak raz spróbujesz, to chcesz tego więcej. Chcesz poznawać nowe kultury, ludzi, jedzenie, zapachy, piękne widoki, zabytki, miasta, morza, jeziora, wschody i zachody słońca w różnych częściach świata, itd.. Nie możesz przestać.

Mnie urzeka najbardziej woda. Może dlatego, że jestem zodiakalnym wodnikiem, nie umiem żyć bez wody. Ona daje mi ukojenie, niesamowity spokój i błogość. Nasze obecne życie jest zwariowane, przepełnione pracą, obowiązkami, które sami sobie dawkujemy, materializmem i konsumpcjonizmem, bałaganem w życiu i głowie, ale gdy widzisz przed sobą taflę wody, zapominasz o wszystkim. Przepełnia Cię spokój i błogość. Wtedy czujesz, że naprawdę odpoczywasz. Zaczęłam więc marzyć o tym, że gdy się obudzę i przeciągam, by moim oczom ukazał się widok wody, by na tarasie pić kawę, czytać książkę, a wokół otaczały mnie przestrzenie wodne. Zaczynając tak dzień, od razu czulibyśmy spokój, wyciszenie i woda dodała by nam energii na cały dzień. Przynajmniej ja tak mam i wszystkim miłośnikom wody dedykuję ten blog, a jeśli Ty nigdy nie doświadczyła/eś tego, to może warto spróbować.

Ponieważ z mojego okna widzę miasto, postanowiłam, że moje podróże będą związane z wodą. Skoro nie mam takiego widoku u siebie, to chcę jechać tam, gdzie go będę miała. Ładuję baterie wtedy na długo, aż do następnego takiego wyjazdu. Ktoś mi raz powiedział: spróbuj rejsu, a nie będziesz już chciała inaczej podróżować. Spróbowałam i ten ktoś miał rację. Już nie chcę inaczej. Dziękuję Marysiu.

Nie jestem fotografem

A teraz postanowiłam o tym pisać. Jestem autorką tekstów, a zdjęcia są wykonane przeze mnie. Dużo pracy wkładam w każdy wpis i w robienie zdjęć, jak ich przygotowywanie do konkretnych wpisów. Nie jestem fotografem, tylko pasjonatem podróży, a szczególnie rejsów, więc moje zdjęcia nie są profesjonalne, ale za to chcę jak najwięcej pokazać i oddać atmosferę miejsca, którą ja tam czuję. Zależy mi bardziej na przekazie, co, gdzie zobaczyć i za ile. Pokazuję dużo pięknych miejsc, ale gdybym się skupiła tylko na zdjęciach, nie miałabym już czasu na zbiór informacji, których chcę jak najwięcej tutaj przekazać.

Na statku

Na statku jest wszystko i możesz wybierać co chcesz dla siebie. Przede wszystkim jest piękny widok na morze (najlepiej jeśli masz opcję z balkonem) a wschody i zachody słońca na morzu to obrazy bajkowe. Niezapomniane są też chwile, gdy mijasz jakiś ląd lub do niego się zbliżasz. Pojawiają się wysepki, skaliste brzegi, oświetlone miasta, nadlatujące mewy, przepiękna roślinność i Ty mały człowieczek stojący na jakimś pudełku, które pływa możesz to wszystko chłonąć.

A na statku są do wyboru wszelakie atrakcje: baseny wewnętrzne i zewnętrzne, jacuzzi, sauny, strefę Spa, kursy tańca, kursy robienia kwiatów z papieru, układania bukietów, itp., aerobik, fitness, siłownię i mnóstwo animacji przez cała dobę. Są zajęcia dla ludzi od 0,1 do 150 lat i każdy znajdzie coś dla siebie. Jest kasyno, kluby dancingowe, muzyka na żywo i teatr, w którym codziennie jest inne przedstawienie: opera lub musical, lub show i mnóstwo utalentowanych śpiewaków, tancerzy, akrobatów i zdolnych ludzi robiących cuda ze swoim ciałem lub różnymi przedmiotami. Są sklepy, biblioteka, fryzjer, masażysta, lekarz, itd. To małe miasto z tysiącami ludzi, gdzie nigdy się nie będziesz nudzić, a jak się chcesz nudzić- też możesz i podziwiać wtedy piękne widoki, które nigdy się nie znudzą. Poza statkiem jest zwiedzanie. Możesz sobie wyjść ze statku pospacerować uliczkami miast portowych nic nawet o nich nie wiedząc. Po prostu urzekać się ich pięknem oraz poczuć ich atmosferę, bez biegania, ze spokojem i to też jest piękne, ale warto jak już się jest w danym miejscu zobaczyć jego charakterystyczne punkty.

Zwiedzanie portów

Spróbuję pokazać jak można zwiedzać miasta portowe, co warto zobaczyć, jak tam dojść lub dojechać oraz za ile i w jakim czasie, jakie pamiątki kupować i wiele ważnych wskazówek. Możemy korzystać z wycieczek organizowanych na statku ( różne opcje na każdy port, łącznie z wycieczkami pieszymi czy rowerowymi- rowery i cały sprzęt dostajemy, oraz różne opcje zwiedzania ) lub możemy sami sobie zorganizować czas wolny. A warto samemu czasem zwiedzać, gdyż:

Czasem jednak warto skorzystać z biur podróży. Można już takie wycieczki zamówić wcześniej przy zakupie rejsu lub bezpośrednio na statku. Te wycieczki są bardzo dobrze zorganizowane, zobaczy się dużo i dowie mnóstwo ciekawych rzeczy. Czasem są wycieczki do miast odległych ok. 200 km od portu a wtedy na pewno sami byśmy nie dotarli w to miejsce i nie wrócili na statek w ciągu jednego dnia. A wycieczki rowerowe, podczas których zwiedzamy porty, są rewelacyjne.

Współpraca

Jestem otwarta na współpracę związaną z tematyką rejsów ( biura podróży, noclegi, rejsy, statki,itp... ).

Zaczynamy więc podróż do miast portowych
ZAPRASZAM NA REJS ZE MNĄ!!!

Wróć do: Strony głównej


Zawitaj ze mną do portów:

Palermo
Malta
Santorini


Mój facebook:


Grupa facebookowa:

Jeśli kochasz rejsy, dołącz do grupy: MIŁOŚNICY REJSÓW i dowiedz się wiele cennych informacji oraz podziel się z nami swoimi wrażeniami z rejsów:

Miłośnicy Rejsów


Mój Instagram:

Instagram